Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

MAHMUT EFENDİNİN AMCASININ OĞLU ABDULLAH USTAOSMANOĞLU KABRİ

  Abdullah Ustaosmanoğlu Hocaefendi 1941 yılında Trabzon’un Of ilçesi Tavşanlı Köyü’nde doğdu.

  İlk eğitimini Tavşanlı Köyü Camii’sinde almış sonra amcasının oğlu olan Mahmut Efendi Hazretleri ve Hafız İsmail Özer’den hafızlık eğitimi almaya başlamıştır. Hafızlık eğitimini İstanbul emekli Vaizi olan İlyas Vanlıoğlu Hoca Efendi’den tamamlamıştır.

  1957 yılında Küçükköy Merkez Camii’nde fahri İmam-Hatip olarak göreve başlamıştır. 1963 yılı başlarında ise Bayrampaşa Yeşil Camii’nde fahri olarak İmam-Hatiplik görevine başlayan Abdullah Ustaosmanoğlu 1965 yılında Yeşil Camii’ne kadrolu İmam-Hatip olarak atanmıştır. 1968 yılında Yeşilcami Kuran Kursunu inşa etmiş ve günümüze kadar binlerce talebenin, hafızın, müftünün, müderrisin yetişmesine vesile olmuştur.

  1996 senesinde İstanbul Arnavutköy İlçesinde İstanbul’un en büyük camilerinden biri olan Taşoluk Yeşil Camii ve Kur’an Kursu’nun temelini atmış ve sonrasında hizmete açmıştır. Yeşil Cami İlme Hizmet Vakfı Başkanlığı görevini vefat edene kadar devam ettirmiştir.

  Zagor TV Resmi Web Sitesi: http://www.zagor.tv
  İnstagram adresim: https://www.instagram.com/zagor.tv
    Kategori:
50%
  0
  0
Yorum Alanı
Zagor TV Resmi Web Sitesidir ve Resmi Youtube kanalımla bağlantılı olarak çalışır. Ben Sedat Bozkurt kanalımda ağırlıklı olarak ziyaret ettiğim türbeleri, dini yerleri, tarihi yapıları, doğa temalı videolarımı yani kısaca kişisel çekimlerimi seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Ziyaret edemeyenler için hazırlamış olduğum bu görsel ve sesli videolarımda sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ayrıca animasyonlu Kuran-ı Kerim kıssaları ve dini hikayeler hazırlayıp ekibimle beraber seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Bilgi ve İletişim İçin www.zagor.tv - zagor@zagor.tv