Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

HAZRETİ YUNUS (A.S) VE ZALİM NİNOVA KAVMİ – ANİMASYONLU DİNİ HİKAYE (KISSA)

  Zagor TV'den herkese merhaba kıymetli dostlar. Kur'an-I Kerim Kıssaları video serimizde bugün, Kur'an-I Kerim'in Nisa, En'am, Yunus, Saffat, Enbiya ve Kalem Surelerinde geçen, Hazreti Yunus ve Ninova Kavmi arasında vuku bulan kıssayı hazırlayıp sizlerle paylaşmak istedik. Bu tür videoların devamı için kanalımıza abone olarak bildirimleri açmayı, videolarımıza yorum ve beğeni yapıp paylaşarak destek vermeyi unutmayın. İyi seyirler.

  Hazırlayan: Zagor TV Sedat Bozkurt
  Yapım Süresi: 29 gün

  Zagor TV Seslendirme Ekibi;
  Sedat Bozkurt
  İbrahim Soydan Erden

  Yunus (a.s) ile ilgili ayetler...

  - Nisa Suresi, 163. ayet: Nuh'a ve ondan sonraki peygamberlere vahyettiğimiz gibi, sana da vahyettik. İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a, torunlarına, İsa'ya, Eyyub'a, Yunus'a, Harun'a ve Süleyman'a da vahyettik. Davud'a da Zebur verdik.
  - En'am Suresi, 86. ayet: İsmail'i, Elyasa'yı, Yunus'u ve Lut'u da (hidayete eriştirdik). Onların hepsini alemlere üstün kıldık.
  - En'am Suresi, 87. ayet: Babalarından, soylarından ve kardeşlerinden, kimini (bunlara kattık); onları da seçtik ve dosdoğru yola yöneltip-ilettik.
  - Yunus Suresi, 98. ayet: Ama (azap geldiği sırada) iman edip imanı kendisine yarar sağlamış -Yunus kavminin dışında- bir ülke olsaydı ya! Onlar iman ettikleri zaman dünya hayatında onlardan aşağılatıcı azabı kaldırdık ve onları belli bir zamana kadar yararlandırdık.
  - Saffat Suresi, 139. ayet: Şüphesiz Yunus da gönderilmiş (elçi)lerdendi.
  - Saffat Suresi, 140. ayet: Hani o, dolu bir gemiye kaçmıştı.
  - Saffat Suresi, 141. ayet: Böylece kur'aya katılmıştı da, kaybedenlerden olmuştu.
  - Saffat Suresi, 142. ayet: Derken onu balık yutmuştu, oysa o kınanmıştı.
  - Saffat Suresi, 143. ayet: Eğer (Allah'ı çokça) tesbih edenlerden olmasaydı,
  - Saffat Suresi, 144. ayet: Onun karnında (insanların) dirilip-kaldırılacakları güne kadar kalakalmıştı.
  - Saffat Suresi, 145. ayet: Sonunda o hasta bir durumdayken çıplak bir yere (sahile) attık.
  - Saffat Suresi, 146. ayet: Ve üzerine, sık-geniş yaprakla (kabağa benzer) türden bir ağaç bitirdik.
  - Saffat Suresi, 147. ayet: Onu yüzbin veya (sayısı) daha da artan (bir topluluk)a (peygamber olarak) gönderdik.
  - Saffat Suresi, 148. ayet: Sonunda ona iman ettiler, Biz de onları bir süreye kadar yararlandırdık.
  - Enbiya Suresi, 87. ayet: Balık sahibi (Yunus'u da); hani o, kızmış vaziyette gitmişti ki; bundan dolayı kendisini sıkıntıya düşürmeyeceğimizi sanmıştı. (Balığın karnındaki) Karanlıklar içinde:
    Kategori:
50%
  0
  0
Yorum Alanı
Zagor TV Resmi Web Sitesidir ve Resmi Youtube kanalımla bağlantılı olarak çalışır. Ben Sedat Bozkurt kanalımda ağırlıklı olarak ziyaret ettiğim türbeleri, dini yerleri, tarihi yapıları, doğa temalı videolarımı yani kısaca kişisel çekimlerimi seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Ziyaret edemeyenler için hazırlamış olduğum bu görsel ve sesli videolarımda sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ayrıca animasyonlu Kuran-ı Kerim kıssaları ve dini hikayeler hazırlayıp ekibimle beraber seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Bilgi ve İletişim İçin www.zagor.tv - zagor@zagor.tv