Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

OSMANLI’DA İLK İDAM EDİLEN ALİM ŞEHİT MOLLA LÜTFİ TÜRBESİ

    Zagor TV'den herkese merhaba kıymetli dostlar. İstanbul'daki türbeleri ziyaret etmeye devam ediyoruz ve bugünkü durağımız, Şehit Molla Lütfi Türbesi.


    Molla Lütfi’nin asıl adı Lütfullah olup Tokat’ta dünyaya gelir. Çağının büyük âlimlerinden olan babası Kutbeddin Hasan’dan ilk derslerini almıştır. Hangi tarihte İstanbul’a geldiği ise belli değildir. Burada Hızır Bey’in oğlu meşhur Tazarruname sahibi Sinan Paşa’ya intisap edip onun derslerine devam etmiştir. Asıl adı Lütfullah olmasına karşı Molla Lütfi diye anılan bu bilge kişi öyle bildik, sıradan bir âlim değildir.
      Kategori:
50%
  0
  0
Yorum Alanı
Zagor TV Resmi Web Sitesidir ve Resmi Youtube kanalımla bağlantılı olarak çalışır. Ben Sedat Bozkurt kanalımda ağırlıklı olarak ziyaret ettiğim türbeleri, dini yerleri, tarihi yapıları, doğa temalı videolarımı yani kısaca kişisel çekimlerimi seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Ziyaret edemeyenler için hazırlamış olduğum bu görsel ve sesli videolarımda sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ayrıca animasyonlu Kuran-ı Kerim kıssaları ve dini hikayeler hazırlayıp ekibimle beraber seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Bilgi ve İletişim İçin www.zagor.tv - zagor@zagor.tv