Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

HZ. CENNET MEHMET EFENDİ TÜRBESİ – OSMANLI DÖNEMİ VELİLERİNDEN

    Zagor TV Youtube kanalından herkese merhaba arkadaşlar. İstanbul'daki türbe ziyaretlerimizin bugünkü burağında, Osmanlı dönemi velilerinden olan Hz. Cennet Mehmet Efendi Türbesi var.

    Hz. Cennet Mehmet Efendi, Celvetiyye tarikatı şeyhlerindendir. İstanbul'da Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri'nin makamına, Hazret-î Pir'den sonra üçüncü veli olarak geçmiştir. Cennet Mehmetd Efendi, tasavvuf konularında olduğu kadar, tefsir ve şiir sahasında da devrinin ileri gelenlerindendi.
      Kategori:
100%
  1
  0
Yorum Alanı
Zagor TV Resmi Web Sitesidir ve Resmi Youtube kanalımla bağlantılı olarak çalışır. Ben Sedat Bozkurt kanalımda ağırlıklı olarak ziyaret ettiğim türbeleri, dini yerleri, tarihi yapıları, doğa temalı videolarımı yani kısaca kişisel çekimlerimi seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Ziyaret edemeyenler için hazırlamış olduğum bu görsel ve sesli videolarımda sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ayrıca animasyonlu Kuran-ı Kerim kıssaları ve dini hikayeler hazırlayıp ekibimle beraber seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Bilgi ve İletişim İçin www.zagor.tv - zagor@zagor.tv