Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

HZ. CABİR (R.A) CAMİİ VE TÜRBESİ – HZ CABİR’İN EVİNDE VUKU BULAN MUCİZE

    Zagor TV Youtube kanalından herkese merhaba arkadaşlar, İstanbul'daki Türbe ziyaretlerimizin bugünkü durağında, Peygamberimizden en çok hadis nakleden 5 kişiden biri olan HZ. Câbir (r.a) Türbesi var. Hz. Cabir Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V'in süt kardeşidir. Hz. Cabir Allah Rasulünün irtihalinden sonra dört büyük halifeye de danışmanlık yapmış olup Şam ve çevresinde Medine devletini temsil etmiştir. Hz. Muaviye döneminde İstanbul kuşatmasına gelen ordunun sancaktarı olup İstanbul'a teşrif etmişlerdir. Hz. Cabir miladi 697 senesinde vefat etmiştir. Allah ondan razı olsun ve bizleride şefaatine nail eylesin. Video aynı zamanda HZ. Cabir'in evinde vuku bulan bir menkıbeyide sizlerle paylaştım. İyi seyirler.

    Adres: Ayvansaray, Çember Sk. No:4, 34087 Fatih/İstanbul

    İnstagram adresim: https://www.instagram.com/zagor.tv/

    #hzcabir #dinihikaye #türbe #camii
      Kategori:
50%
  0
  0
Yorum Alanı
Zagor TV Resmi Web Sitesidir ve Resmi Youtube kanalımla bağlantılı olarak çalışır. Ben Sedat Bozkurt kanalımda ağırlıklı olarak ziyaret ettiğim türbeleri, dini yerleri, tarihi yapıları, doğa temalı videolarımı yani kısaca kişisel çekimlerimi seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Ziyaret edemeyenler için hazırlamış olduğum bu görsel ve sesli videolarımda sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ayrıca animasyonlu Kuran-ı Kerim kıssaları ve dini hikayeler hazırlayıp ekibimle beraber seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Bilgi ve İletişim İçin www.zagor.tv - zagor@zagor.tv