Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

ŞEHİTLER DİYARI BAŞBAĞLAR KÖYÜNE ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI

    Selamün aleyküm değerli kardeşlerim burası Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı şehitler diyarı Başbağlar köyü. Başbağlar köyüne tarihinde ilk defa 2022 Ağustos ayı itibariyle asfalt çalışması yapılıyor.

    Şu anda ise 5 Temmuz 1993 akşamında suçları sadece müslüman olan 29 masum insanın toplu halde şehit edildikleri alandayız. 29 kişi bu alanda, 1'i kadın 4 kişi evlerde yanarak can vermişti.

    Erzincan ile Tunceli’nin sınır noktasında Başpınar bucağına bağlı Başbağlar Köyü, Tunceli Ovacık’a bağlı 2933 metrelik Kurtalağı Tepesi’nin hemen ardında bulunuyor. Olay günü 36 kilometrelik Ali Boğazı vadisindeki Yılan Dağı’nı aşan hainlerin baskınıyla gerçekleşen saldırı, akşam ezanı vaktinde yapıldı. ‘Allahuekber’ sesini bastırmak isteyen bölücü hainler, akşam namazı için camide saf tutmaya hazırlanan köylülere silah doğrulttu.

    Direniş göstermemeleri içinde
      Kategori:
50%
  0
  0
Yorum Alanı
Zagor TV Resmi Web Sitesidir ve Resmi Youtube kanalımla bağlantılı olarak çalışır. Ben Sedat Bozkurt kanalımda ağırlıklı olarak ziyaret ettiğim türbeleri, dini yerleri, tarihi yapıları, doğa temalı videolarımı yani kısaca kişisel çekimlerimi seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Ziyaret edemeyenler için hazırlamış olduğum bu görsel ve sesli videolarımda sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ayrıca animasyonlu Kuran-ı Kerim kıssaları ve dini hikayeler hazırlayıp ekibimle beraber seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Bilgi ve İletişim İçin www.zagor.tv - zagor@zagor.tv