Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

MÜSLÜMANLARIN SAVAŞ STRATEJİSİ | HENDEK SAVAŞI

    Hendek Savaşı, Müslümanlarla Mekkeli müşrikler ve müttefikleri arasında yapılmıştır. Şehrin müdafaası, çevrelere kazılan hendekler olduğu için savaş bu ismi almıştır. Kur’an-ı Kerim’de yer alan ‘’ahzab’’ tabirinden dolayı Ahzab Gazvesi adı da verilmektedir. Hendek Savaşı’nda 12.000 civarı olan düşman ordusuna karşı Müslüman askerlerin sayısı 3000 kadardı.

    Hicretin 5. senesinde gerçekleşen Hendek savaş 1 Mart 627 tarihinde başlayıp, Zilkade'nin 1. günü 24 Mart 627'de sona ermiştir. Hendek Muharebesi ile ilgili Kur'an-ı Kerim'de de önemli bilgiler yer almaktadır.
      Kategori:
50%
  0
  0
Yorum Alanı
Zagor TV Resmi Web Sitesidir ve Resmi Youtube kanalımla bağlantılı olarak çalışır. Ben Sedat Bozkurt kanalımda ağırlıklı olarak ziyaret ettiğim türbeleri, dini yerleri, tarihi yapıları, doğa temalı videolarımı yani kısaca kişisel çekimlerimi seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Ziyaret edemeyenler için hazırlamış olduğum bu görsel ve sesli videolarımda sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ayrıca animasyonlu Kuran-ı Kerim kıssaları ve dini hikayeler hazırlayıp ekibimle beraber seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Bilgi ve İletişim İçin www.zagor.tv - zagor@zagor.tv