Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

MİMAR SİNAN TÜRBESİ VE KAYIP KAFATASININ GİZEMİ

    Zagor TV Youtube kanalından herkese merhaba arkadaşlar, İstanbuldaki Türbe ziyaretlerimizin bugünkü durağında Mimar Sinan Türbesi var. Mimar Sinan Türbesi, İstanbul Suriçi Süleymaniye'deki Kanuni Sultan Süleyman külliyesinin kuzey doğu ucunda yer alır ve Mimar Sinan vefat etmeden önce bizzat kendisi tarafından inşa edilmiştir. Türbenin yanında bulunan Mimar Sinan'ın evi ile sıbyan mektebi ise ne yazık ki günümüze ulaşamamıştır. Süleymaniye Külliyesi haziresinde bulunan Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan türbelerinin Mimari yapısı ile Mimar Sinan’ın türbesi karşılaştırıldığında, Mimar Sinan'ın türbesinin oldukça basit ve mütevazı olduğu görülür. Videoda ayrıca Mimar Sinan'ın kayıp kafatası ile ilgili bilgilerede yer verdim. İyi seyirler.

    İnstagram adresim: https://www.instagram.com/zagor.tv/

    #mimarsinan #mimar #sinan #türbe
      Kategori:
50%
  0
  0
Yorum Alanı
Zagor TV Resmi Web Sitesidir ve Resmi Youtube kanalımla bağlantılı olarak çalışır. Ben Sedat Bozkurt kanalımda ağırlıklı olarak ziyaret ettiğim türbeleri, dini yerleri, tarihi yapıları, doğa temalı videolarımı yani kısaca kişisel çekimlerimi seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Ziyaret edemeyenler için hazırlamış olduğum bu görsel ve sesli videolarımda sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ayrıca animasyonlu Kuran-ı Kerim kıssaları ve dini hikayeler hazırlayıp ekibimle beraber seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Bilgi ve İletişim İçin www.zagor.tv - zagor@zagor.tv