Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

İLK TÜRKÇE EZAN’IN OKUNDUĞU FATİH CAMİİ TARİHİ, ÖZELLİKLERİ VE HİKAYESİ

    Zagor Tv Youtube kanalından herkese merhaba arkadaşlar, İstanbul'daki tarihi yerleri dolaşmaya devam ediyoruz ve bugünkü durağımız Fatih Camisi. Caminin tüm mimarisini içten ve dıştan detaylı bir şekilde kayda alırken, caminin tarihini ve özelliklerine dair tüm bilgileride sizlere aktarmaya çalıştım. Bu cami 1932 yılında okunan ilk Türkçe ezanın duyulduğu cami oluşuyla islami açıdan da büyük önem taşımaktadır. İyi seyirler hepinize.

    Adres: Ali Kuşçu mah, Hattat Nafiz Cd No:6, Fatih/İstanbul

    İnstagram adresim: https://www.instagram.com/zagor.tv

    #Fatih #Camii #Ezan #Sultan #Mehmet #Hikaye
      Kategori:
50%
  0
  0
Yorum Alanı
Zagor TV Resmi Web Sitesidir ve Resmi Youtube kanalımla bağlantılı olarak çalışır. Ben Sedat Bozkurt kanalımda ağırlıklı olarak ziyaret ettiğim türbeleri, dini yerleri, tarihi yapıları, doğa temalı videolarımı yani kısaca kişisel çekimlerimi seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Ziyaret edemeyenler için hazırlamış olduğum bu görsel ve sesli videolarımda sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ayrıca animasyonlu Kuran-ı Kerim kıssaları ve dini hikayeler hazırlayıp ekibimle beraber seslendirerek sizlerle paylaşıyorum. Bilgi ve İletişim İçin www.zagor.tv - zagor@zagor.tv